Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arası olanlar

Konu Başlığı: Örnek Teklif Sunumu

 1. #1
  -Üye haqn's Avatar
  Katılım Tarihi
  25.01.2005
  Yer
  Ankara
  Yaş
  31
  Mesaj
  18

  Örnek Teklif Sunumu

  Merhaba.
  Forumda aradım ama bulmadım, acaba bir firma için, örneğin web site tasarım projesi için ne gibi bir teklif sunmalı, içerik, sunum, proje v.s. ne gibi detaylar içermeli...

  Veya elinde örnek olabilecek bi teklif olan varmı?

  Teşekkürler

 2. #2
  nothingrows
  Guest

  Re: Örnek Teklif Sunumu

  Varsa prosedürü biraz onun dışında bir cevap olacak ama şöyle söylemek yerinde olur herhalde;

  1.Proje için aklına gelen, gelebilecek ve muhtemel herşeyi en baştan söyle. Daha sonradan ekleyeceğin her artı sana içten edilmiş küfürler ve özensiz yapılmış çalışmalar olarak geri dönecektir çünkü. (kendimden bilmiyorum, ben ortamın yalancısıyım )
  2.İçeriği sen sağlayacaksan ücretin ona göre oranlanmasının üstünde dur, yok tasarımcı/programcıdan bekliyorsan da ona göre hakkını yeme kimsenin.
  4. Mümükünse nasıl bir hiyerarşi istiyorsan basit bir diyagram halinde çiz ve teklifle beraber sun. MSN veya türevlerinde geçireceğin onlarca saatten bir nebze kurtulmuş olursun.
  3. Renkleri ve öğeleri bırak (sende tasarımcı değilsen elbet) bilen kişi seçsin, sonuçta çıkan ürünü arkadaşlarına gösterdiğinde "buna para mı verdin lan?" gibi bir tepkiyle karşılaşmadığın sürece gerçekten profosyonel birisiyle iş yapmışsın demektir.

  şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe özelden gönderirim

 3. #3
  Üye Ceyhun Aksan's Avatar
  Katılım Tarihi
  29.01.2005
  Yer
  Eskişehir - İstanbul
  Mesaj
  629

  Re: Örnek Teklif Sunumu

  + Ayrıca karşında bir profesyonel olacağıdan işe "işte şöyle olursa çok daha iyi olur" gibi yaklaşımlar tasarımın izleyeceği yolu etkileyecektir. Ancak daha sonra çalışma bittiğinde "ya keşke şunu şöyle deseydim, ben ondan sonra vazgeçtim" gibi tuhaf cümleler vereceğiniz ücretin artamsı bir yana karşınızdaki insanın bundan sonraki işlerinizde sizinle çalışmak istemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Ben ortamın yalancısıyım

Bu konu başlığı için etiketler

Mesaj Seçenekleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Cevap yazamazsınız
 • Dosya ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı değiştiremezsiniz
 •